Jesteś w: Strona główna » Mój Profil » Zaplanowane wycieczki » Wycieczka
Mapa 242
Nadl. Bydgoszcz: Ku historii
autor: Anka_Pikus    

 

Trasa doskonała na jednodniową wycieczkę rowerową. Wycieczkę rozpoczynamy na ścieżce dydaktycznej Białe Błota, a kończymy przy pomnikowym dębie szypułkowym w miejscowości Potulice. Przejeżdżając ścieżką, możemy się zapoznać z przygotowanymi przez gospodarza terenu tablicami tematycznymi, obrazującymi etapy życia lasu, przedstawiającymi żyjących w nim mieszkańców oraz prezentującymi osiągnięcia bydgoskich leśników.

Gdy przejedziemy nad niewielkim śródleśnym bagienkiem, należy skręcić w przeciwną stronę niż kierują strzałki i udać się leśną drogą w kierunku zachodnim do szosy nr 10. Odcinek między początkiem ścieżki a szosą to około 5 km. Przekraczając szosę, kierujemy się dalej prosto, droga leśną w kierunku miejscowości Drzewce, a następnie Łochowo. Przed samym Łochowem przejeżdżamy przez most nad kanałem Bydgoskim. Odcinek miedzy szosą a Łochowem to około 3,5 km.

Przejeżdżamy przez Łochowo i skręcamy w lewo na szosę wiodącą do Nakła nad Notecią. Szosa ta wiedzie przez bogate lasy leśnictw Łochowo i Potulice do miejscowości o tej samej nazwie. Na końcowym etapie wycieczki warto odwiedzić dwa historyczne miejsca. Pierwsze to cmentarz ofiar obozu hitlerowskiego, który znajdował się w Potulicach. Drugim zaś jest pomnikowy dąb szypułkowy im. Władysława Szafera, który swe rozłożyste konary rozpościera na polanie tuż za granicami Potulic. Szacuje się, że pomnik ten ma około 900 lat.

Odcinek miedzy Łochowem a Potulicami to około 10 km. Łącznie do przejechania jest około 20 km, z czego połowa wiedzie drogami leśnymi, często o dosyć luźnej nawierzchni, a druga połowa drogami asfaltowymi o niezbyt dużym natężeniu ruchu.


Obiekty do odwiedzenia

Ścieżka Dydaktyczna
Białe Błota
» czytaj więcej


Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij