Jesteś w: Strona główna » Mój Profil » Zaplanowane wycieczki » Wycieczka
Mapa 242
Kalisz Pomorski: trasa rowerowa
autor: Adam_Zabrocki    

 

Trasę rozpoczynamy na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim, nad Jeziorem Młyńskim (można zostawić samochód na parkingu). Ruszamy trasą leśnej ścieżki edukacyjnej (3 km), zwiedzając poszczególne przystanki ścieżki, między innymi kamień szlifierski. Zwiedzanie ścieżki kończymy na stadionie (robimy pętlę) i kierujemy się drogą asfaltową do Jasnopola i Suchowa (5 km). W Suchowie można obejrzeć kościół z 1863 r. z barokowym ołtarzem z 1700 r. Dla zainteresowanych po pokonaniu 4 km z Suchowa można dojechać do miejscowości Borowo (teren Nadleśnictwa Drawsko) i obejrzeć czynną zabytkową elektrownię wodną na Drawie, zbudowaną w 1912 r.

Z Suchowa kierujemy się w stronę osiedla wojskowego w Cybowie i dalej w kierunku jeziora Makowary (5 km). Na miejscu biwakowania można zrobić przerwę, odpocząć lub wykąpać się w jeziorze.
Jezioro Mąkowary połączone jest małą rzeką Mąkowarką z Drawą. Dla amatorów spływów kajakowych istnieje możliwość zorganizowania spływu po jeziorze i dalej rzeką Drawą.

Z miejsca biwakowania kierujemy się leśną drogą w kierunku Kalisza Pomorskiego (3 km). Po drodze mijamy malownicze lasy sosnowe i sosnowo-brzozowe. Do Kalisza docieramy od strony ul. Leśnej, a następnie kierujemy się w stronę stadionu miejskiego (2 km), gdzie kończymy wycieczkę rowerową. Cała trasa mierzy 17 km.

Tekst: Roman Wojtowicz
Nadleśnictwo Kalisz Pomorski


Obiekty do odwiedzeniaPodziel się na:FacebookTwitterWykop
Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij