Jesteś w: Strona główna » Użytkownicy » Profil
O mnie

Anka_Pikus

Warszawa

W serwisie od: 26.07.2010

Obiekty:

Dodane treści:

Nawiąż znajomość
Dodaj do przyjaciół
  Wyślij wiadomość

Profil

Obiekty, które użytkownik odwiedził

Obiekt Edukacji Ekologicznej
Leśna Sala Edukacyjna
Ekspozycja w Leśnej Sali Edukacyjnej dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwala w sposób przystępny i ciekawy poznać przyrodę Nadleśnictwa Katowice oraz pracę leśników. Sala wyposażona jest w interaktywn... » czytaj więcej
Ośrodek Wczasowy
Leśna Przystań

Całoroczny Ośrodek Wczasowy Leśna Przystań» czytaj więcej

Ścieżka Dydaktyczna
Królewskie Źródła
Ścieżka dydaktyczna"Królewskie Źródła" powstała w latach 2003-2004 z inicjatywy leśników.
W roku 2013 Nadleśnictwo Kozienice pozyskało środki finansowe z CKPŚ i NFOŚiGW     ... » czytaj więcej
» zobacz wszystkie obiekty (10)

Obiekty, które użytkownik planuje odwiedzić

Ścieżka Dydaktyczna
Nieborów - Siwica - Arkadia
» czytaj więcej


Dodane pomysły na wypoczynek

Wycieczka po wschodniej części Nadleśnictwa Gidle

Czas rozpoczęcia: 00.00.0000 o 00:00  
Czas zakończenia: 00.00.0000 o 00:00

Start w miejscowości Silniczka
(około 33 km na południowy wschód od Radomska i około 56 km na północny wschód od Częstochowy)

Jest to mała miejscowość położona w gminie Żytno. Wa... » czytaj więcej

Nadl. Kędzierzyn – wycieczka samochodowa

Czas rozpoczęcia: 00.00.0000 o 00:00  
Czas zakończenia: 00.00.0000 o 00:00

Przystanek 1: Siedziba Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni

Można tu zwiedzić zabytkowy kompleks z przełomu XIX i XX w. (dawny dworek łowczy, stajnię, stodołę, dostrzegalnię pożarową)... » czytaj więcej

Nadl. Kędzierzyn – wycieczka rowerowa

Czas rozpoczęcia: 00.00.0000 o 00:00  
Czas zakończenia: 00.00.0000 o 00:00

Przystanek 1: Siedziba Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni

Można tu zwiedzić zabytkowy kompleks z przełomu XIX i XX w. (dawny dworek łowczy, stajnię, stodołę, dostrzegalnię pożarową)... » czytaj więcej
» zobacz wszystkie wycieczki (13)

 
Dodane zdjęcia (17)
 

 
Dodane wideo (0)
 
 

Dodane recenzje (9)

autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-28 11:59:560
» czytaj więcej
Bardzo sympatyczne miejsce. Gospodarze - pracownicy nadleśnictwa i leśniczowie niezwykle gościnni i chętni do opowiadania o swojej pracy, lesie i jego mieszkańcach.
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-28 11:44:130
» czytaj więcej
Cudowne, cudowne miejsce na tzw. końcu świata. Bez zasięgu sieci GSM:) Piękne lasy. Poza tym jest to miejsce niezwykle ciekawe historycznie. Na terenach m.in. Beskidu Niskiego została przeprowadzona Akcja "Wisła", podczas której przesiedlono wybrane grupy ludności, m.in. Ukraińców, Bojków, Dolinian i Łemków, jak również rodzin mieszanych polsko-ukraińskich. Przyjmuje się, że trwała od 28 kwietnia do końca lipca 1947, chociaż ostatnie wysiedlenia miały miejsce w roku 1950.

Całe wsie były przesiedlane. Dziś jedynie przydrożne kapliczki i cmentarze świadczą o obecności człowieka na tych terenach. Pośród leśnych gatunków drzew, znaleźć można owocowe drzewa - gdzie kiedyś stał sad.
Na miejscu wysiedlonych wiosek zostały postawione symboliczne drzwi z opisem wsi i mieszkańców.

Tereny Radocyny są idealne dla rowerzystów. Łagodne wzniesienia pozwalają z zadyszką (ale małą;) zwiedzać okolice. A do zwiedzania oprócz miejsc po wysiedlonych wsiach są cmentarze z czasów I wojny i przepiękne drewniane cerkwie.
Beskid Niski to miejsce, które każdy powinien odwiedzić.
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-28 10:55:390
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy
Malinówka
» czytaj więcej
Piękne miejsce. Jak się ma szczęście można dostać pokój z widokiem na jezioro, które znajduje się tuż przed ośrodkiem. Niedaleko jeziora miejsce na ognisko.

Obok ośrodka znajduje się również kładka prowadząca przez las olszowy nad inne jezioro. Bardzo tajemnicze miejsce, zwłaszcza o świcie:)
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-27 10:02:280
» czytaj więcej
Wspaniałe miejsce, cudowni gospodarze, piękne lasy:)
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-27 09:50:560
Obiekt Edukacji Ekologicznej
Leśna Sala Edukacyjn...
» czytaj więcej
Na 120-metrową izbę składają się sala z czterema dioramami przedstawiającymi scenki z lasu. Umieszczono w nich gatunki zwierząt występujące w katowickich lasach, takie jak sarna, dzik, borsuk lub bocian czarny.
Za nią przechodzi się korytarzem, w którym dzieci mogą dotknąć ekspozycji ze skórami zwierząt i przyjrzeć się historii opisanej na przekroju pnia.
Są jeszcze pokój leśniczego oraz sala przedstawiająca zagadnienia z ochrony lasu i pozyskania. Jest też miejsce gdzie można usiąść i poprowadzić pogadankę z użyciem rzutnika.
Wydaje się niewiele, ale dzięki systemowi i scenariuszom można przekazać mnóstwo informacji. Co więcej za każdym razem można przedstawić coś zupełnie innego niż poprzednio. Wystarczy, że uwaga za pomocą światła i dźwięku będzie skierowana na inne zwierzę czy przedmiot. Dzięki temu można nawet spontanicznie stworzyć własny scenariusz.
Oprócz multimediów sala została wyposażona w szereg przystosowań dla dzieci niepełnosprawnych. Na parkingu wykorzystano kostkę integracyjną, przed ekspozycjami i klawiaturami nawierzchnia różni się fakturą od pozostałej części sali, jako sygnał dla dzieci niedowidzących lub niewidomych, że tu znajduję się coś, czego mogą dotknąć. Z myślą o nich eksponaty zostały podpisane alfabetem Braille’a. Ponadto eksponaty umieszczone są na tyle nisko by zarówno zdrowe dzieci jak i te na wózkach miały do nich swobodny dostęp. Na wyposażeniu sali znajduję się również mikroskop, lornetki, lupy, wysokościomierze, średnicomierze.
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-26 15:28:060
Ośrodek Wczasowy
Leśna Przystań
» czytaj więcej
Rewal jest bardzo sympatyczną nadmorską miejscowością. A ośrodek wart polecenia. Blisko morza (5 minut spacerkiem) i pięknych, piaszczystych plaż.
Warto wybrać się do Kołobrzegu na wycieczkę statkiem po Bałtyku. Nie polecam cierpiącym na chorobę morską:)
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-26 15:24:240
Ścieżka Dydaktyczna
Królewskie Źródła
» czytaj więcej
Bardzo, bardzo ciekawa ścieżka, która nazwę wzięła od legendy, która podaje, że król Władysław Jagiełło zaspokajał tam swoje pragnienie:)
Miejsce idealne do kontemplowania przyrody. Mnóstwo tam ławeczek i stolików, przy których można przysiąść i pobyć chwilę w ciszy.
Warto również wejść na wierze widokowe - wspaniałe widoki na rozlewiska rzek i torfowisko.
Wybierając się na tę ścieżkę warto wziąć ze sobą jakiś odstraszacz na komary:)
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-26 15:09:080
Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Spychowo
» czytaj więcej
Obok Ośrodka znajduje się również Muzeum Leśne. Dzięki pomysłowości pracowników nadleśnictwa udało się stworzyć naprawdę ciekawe miejsce, atrakcyjne dla zwiedzających. Zaprezentowano w nim przyrodę lasów mazurskich według zmieniających się pór roku.
Takie rozwiązanie powoduje, że wnętrze wydaje się bardzo atrakcyjne i zmusza nas do skupienia uwagi na danym dziale. Każda z części izby została pomalowana na kolory odpowiadające opisywanej porze roku. Na ścianach powstał las niczym żywy. Pomiędzy zgeometryzowanymi drzewami namalowano naturalnej wielkości zwierzęta leśne. Dzięki temu bez wykorzystania wypchanych eksponatów można doskonale opowiedzieć o mieszkańcach lasu. Przygotowano wystawkę na temat ptasich budek, a na jednej z tablic zobaczymy kolekcję ptasich piór.
Dzięki zainstalowanemu w muzeum systemowi nagłośnienia odwiedzający mogą nauczyć się odróżniania odgłosów lasu – ptasiego śpiewu lub rykowiska.
Dla każdej z pór roku przygotowano panele, na których umieszczono zdjęcia. Pokazano w ten sposób, co się w danym czasie dzieje w świecie przyrody i w gospodarce leśnej.
autor: Anka_Pikus | wysłano: 2010-07-26 14:42:360
Ścieżka Dydaktyczna
Orzechowska Wydma
» czytaj więcej
Bardzo interesująca ścieżka. Nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany poznaniem ciekawostek nt. wydm i lasów, warto się na nią wybrać ze względu na przepiękne tereny przez, które biegnie.
 

Komentarze

Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij