Jesteś w: Strona główna » Miejsca i Obiekty » Widok obiektu
Atrakcje w okolicy
Byłeś, wybierasz się ?
  Poleć znajomemu
  Byłem tutaj
  Wybieram się
  Napisz recenzję
  Dodaj zdjęcie
  Dodaj wideo
Zaplanowane wycieczki
  Stwórz nową wycieczkę
Użytkownicy
którzy już odwiedzili ten obiekt
Żaden z użytkowników nie odwiedził tego obiektu, bądź pierwszy!

» byłem tutaj

Użytkownicy
którzy wybierają się do tego obiektu
Chris
Lublin
Inne miejsca w okolicy
Trasa rowerowa
województwo: lubelskie, powiat: lubartowski
Nadleśnictwo Lubartów
Trasa biegowa "Kopanina"
województwo: lubelskie, powiat: lubartowski
Ścieżka dydaktyczna "Kopanina"
województwo: lubelskie, powiat: lubartowski

» zobacz wszystkie

Trasa biegowa "Kopanina"
Trasy turystyczne, Nadleśnictwo Lubartów

Opis obiektu

Cel: Trasa biegowa „Kopanina” została utworzona, aby urozmaicić amatorom aktywnego spędzania czasu wypoczynek na łonie natury o miejsca warte odwiedzenia, takie jak rezerwat Kozie Góry czy ścieżka dydaktyczna „Kopanina”. To jedna z 25 ścieżek biegowych powstałych w całym kraju w ramach akcji „Wolność jest w naturze’.

Lokalizacja: początek i koniec trasy na parkingu leśnym „Kopanina” - 500 m od drogi krajowej nr 19. Wszystkie odcinki prowadzą przez urokliwy kompleks Lasów Kozłowieckich leżący na terenie Nadleśnictwa Lubartów.

Zapraszamy do przejrzenia mapy poglądowej przebiegu trasy:

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=z0XcYH4nEutI.kyGxgrNC-zZw


Opis okolicy

Punkty charakterystyczne:

1)    Początkiem i końcem trasy jest parking leśny „Kopanina” (opis obiektu www.czaswlas.pl), który powstał w 2013 roku dzięki programowi Aktywnego Udostępniania Lasu. To pierwszy tak nowoczesny parking leśny na Lubelszczyźnie, wyposażony w eleganckie wiaty, ławy, stoły, komfortowe miejsce ogniskowe, kosze do segregacji śmieci oraz toalety. Ulokowany 500 m od trasy krajowej 19 pomieści 43 samochody osobowe i dwa autokary. Wiaty wraz z wyposażeniem oraz toalety zostały przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. Przy parkingu ustawiono tablice informacyjne dotyczące zasad bezpiecznego biegania.

2)    Rezerwat „Kozie Góry” –oddz. 144, 143 -  celem ochrony jest wyjątkowy na Lubelszczyźnie, jednogatunkowy drzewostan dębowy ze wspaniałymi okazami sędziwych (120-150 lat) dębów bezszypułkowych. .

3)    600 m za skrzyżowaniem nr V, w oddz. 100 tuż przy trasie można zobaczyć wyłączony drzewostan nasienny, na odcinku występują delikatne wzniesienia terenu.

4)    Ścieżka edukacyjna „Kopanina” – utworzona w latach 1998/1999 przybliża zwiedzającym zagadnienia związane z budową drzewostanu, leśnymi mieszkańcami, gatunkami drzew, rolą lasu i pracą leśnika. Wzdłuż trasy ustawiono tablice z opisem walorów przyrodniczych i ciekawostkami dot. leśnictwa.

 

Opis: wytyczoną trasę można podzielić na dwie części:

1)    - wzdłuż trasy do kwatery myśliwskiej Stary Tartak – to wyremontowany w 2013 roku odcinek drogi bitumicznej wyłączony z ruchu samochodowego, idealny zarówno dla turystyki rowerowej, rolek jak i rodzinnych spacerów. Trasa cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie weekendowym,

w - - w sercu lasów kozłowieckich – od skrzyżowania nr III trasa prowadzi nas w kierunku rezerwatu „Kozie Góry”. Sędziwe okazy dębów, szum koron drzew, śpiew ptaków i „zapach lasu” – idealne miejsce dla osób spragnionych wypoczynku na łonie natury. Wzdłuż trasy można nie tylko zasięgnąć informacji nt. Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu, ale również zobaczyć na własne oczy wyłączony drzewostan nasienny, uprawy leśne oraz poczytać ciekawostki na temat lasu (tablice edukacyjne przy ścieżce dydaktycznej „Kopanina”.

Galeria zdjęć
 

Galeria wideo
 
 

Recenzje

dodaj swoją recenzję

Podziel się na:FacebookTwitterWykop

Tel. (081) 855-23-14

Fax (081) 855-22-78

wwww.lubartow.lublin.lasy.gov.pl

lubartow@lublin.lasy.gov.pl

Adres

Nadleśnictwo Lubartów
ul. Gen. Kleeberga 17
21-100 Lubartów

Województwo

lubelskie

Powiat

lubartowski

Współrzędne

Dł. geogr. 22° 37´ 41˝

Sz. geogr. 51° 23´ 4˝

Mapa

Zgłoś błąd

Informacje podstawowe
Parking: tak
Miejsce dla autokarów: tak
Numer obiektu: 8066
Rodzaj ścieżki
Długość ścieżki (km): 8,8
Najbliższa miejscowość: Wandzin, Niemce
Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij