Jesteś w: Strona główna » Mój Profil » Zaplanowane wycieczki » Wycieczka
Mapa 242
Nadl. Kędzierzyn – wycieczka samochodowa
autor: Anka_Pikus    

 

Przystanek 1: Siedziba Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni

Można tu zwiedzić zabytkowy kompleks z przełomu XIX i XX w. (dawny dworek łowczy, stajnię, stodołę, dostrzegalnię pożarową), w którym mieści się obecnie siedziba nadleśnictwa oraz wystawy w salach wystawowych (dawnej stodole i stajni). Proponowane wystawy czasowe to: „Indonezja – przyroda i ludzie”, „Wędrówki ptaków”, a stałe: „Mieszkańcy lasu”, wystawa entomologiczna i fotograficzna (czas zwiedzania około 1 godz.).

Przystanek 2: Budynek edukacyjny

Przed budynkiem rośnie dąb papieski oraz świerki i sosny benedyktyńskie.

Przystanek 3: Ścieżka edukacyjna w Starej Kuźni (brama wejściowa na ścieżkę znajduje się bezpośrednio przy siedzibie nadleśnictwa)

Długość ścieżki około 1,5 km, czas przejścia – około 1 godz. (na ścieżce istniej możliwość spożycia własnego prowiantu na ławkach przy dębie).

Przystanek 4: Kędzierzyn-Koźle

Przejazd z poprzedniego miejsca – około 8 km. Można tu zwiedzić zabytkowy park w stylu angielskim, bogaty w okazałe i różnorodne gatunki drzew i krzewów oraz kościół św. Katarzyny. Po drodze do dzielnicy Sławięcice można zatrzymać się za przejazdem kolejowym i zobaczyć pomnik pamięci w miejscu dawnej filii obozu oświęcimskiego wraz z zabudowaniami po obozie (wieżyczki, bunkry, zrekonstruowane krematorium).
Można też pojechać jeszcze do dzielnicy Blachownia – 5 km od Sławięcic, i zwiedzić muzeum w podziemiach hotelu „Lech”, gdzie zgromadzono pamiątki z okresu II wojny światowej i toczących się na tym terenem walk powietrznych.

Przystanek 5: Góra Św. Anny (około 25 km jazdy samochodem od Starej Kuźni)

Warto zwiedzieć znajdujące się tu rezerwaty przyrody [rezerwat geologiczny „Góra Św. Anny”, rezerwat „Grafik”, rezerwat „Boże Oko” (teren Nadleśnictwa Strzelce Opolskie)].

Tekst: Nadleśnictwo Kędzierzyn


Obiekty do odwiedzenia

Obiekt edukacji ekologicznej
Izba edukacyjno-przyrodnicza
Gabloty z owadami oraz eksponaty w postaci spreparowanych zwierząt. Dla odwiedzających przygotowanych jest kilka wystaw o zwierzętach północy. ... » czytaj więcej


Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij