Jesteś w: Strona główna » Warto zobaczyć » Widok obiektu
Byłeś, wybierasz się ?
  Poleć znajomemu
  Byłem tutaj
  Wybieram się
  Napisz recenzję
  Dodaj zdjęcie
  Dodaj wideo
Zaplanowane wycieczki
  Stwórz nową wycieczkę
Użytkownicy
którzy już odwiedzili ten obiekt
elzbietabochno
pieniężno
Użytkownicy
którzy wybierają się do tego obiektu
W tej chwili nikt nie wybiera się do tego obiektu, bądź pierwszy !

» wybieram się

Inne miejsca w okolicy
Leśne Biegownice
województwo: podlaskie, powiat: sokólski
Nadleśnictwo Krynki
SILVARIUM
województwo: podlaskie, powiat: sokólski
Nadleśnictwo Krynki
Galeria
województwo: podlaskie, powiat: sokólski
Nadleśnictwo Krynki

» zobacz wszystkie

Silvarium w Nadleśnictwie Krynki

Opis obiektu

Propozycja dla mieszczuchów, którzy nie mają czasu i cierpliwości, by samodzielnie odkrywać skarby Puszczy Knyszyńskiej. Nazywany „leśnym Disneylandem” 15-hektarowy ogród poprzecinany wstążką urokliwego strumyka i pełen tajemniczych, drewnianych konstrukcji w nietypowy sposób prezentuje wszystko to, na co w leśnej przyrodzie warto zwrócić uwagę, m.in. lasotwórcze gatunki drzew, krzewy i kwiaty, a także zbiór ziół z północno-wschodniej Polski.

Zegar sloneczny w Krynkach

Co warto tu zobaczyć?

 • <!--[if !supportLists]-->Galeria „Na Skraju Puszcz” – można tu obejrzeć m.in. szklany ul pszczeli i formikarium – gniazdo mrówki ćmawej. Organizowane są tu również warsztaty i seminaria dla pracowników edukacji i nauczycieli, zajęcia dla dzieci i młodzieży z okolicznych szkół, konkursy i wystawy.
 • <!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->„Ziołowa tryba” – ścieżka, wzdłuż której posadzono i opisano prawie sto ziół z obszaru Puszczy Knyszyńskiej, które wykorzystywane były w medycynie ludowej.
 • <!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->Szlak „Tropinka” – jedyna w kraju trasa, wzdłuż której odnajdziemy utrwalone tropy zwierząt leśnych.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->„Żywa” barć pszczela typowa dla XV-XVI-wiecznego bartnictwa.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->„Ptasia chata” – domek ze szklanymi budkami lęgowymi, gdzie obserwować można gniazdujące ptaki bez ingerencji w ich życie.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->Poromierz słoneczny, zegar analematyczny i zegar równikowy – unikalne zegary słoneczne, odmierzające i wskazujące, poza godzinami, zmiany zachodzące w przyrodzie.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->Park megalitowy – kolekcja skał i głazów narzutowych przywleczonych przez lodowiec – powstał z myślą o ochronie elementów przyrody nieożywionej.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->„Ksyloteka” – prezentująca drewno puszczańskich gatunków drzew.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->Kiosk multimedialny, który zawiera informacje o Silvarium i środowisku przyrodniczym.
 • <!--[if !supportLists]--> <!--[endif]-->Rzeźby pszczół i plastrów miodu wykonane przy współpracy z Liceum Plastycznym w Supraślu.
 • <!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->Sala konferencyjna wyposażona w sprzęt do prezentacji multimedialnych, promująca jednocześnie drewno, jako najlepszy materiał konstrukcyjny, wzbogacona o unikalne profile glebowe.

W Silvarium znajduje się również kamera internetowa, która na żywo poprzez witrynę internetową przekazuje obraz „z życia ogrodu leśnego”. Całość wyposażona jest w tablice informacyjne i miejsca do odpoczynku.

Jak tam trafić? Siedziba Nadleśnictwa Krynki znajduje się 46 km na wschód od Białegostoku, tuż przy granicy z Białorusią. Najłatwiej dojechać tam drogą numer 676 przez Supraśl (1 godzina jazdy).

Zobacz więcej w serwisie Obieżylas Nadleśnictwa Krynki

Galeria zdjęć
 

Galeria wideo
 
 

Recenzje

dodaj swoją recenzję

Podziel się na:FacebookTwitterWykop

Województwo

podlaskie

Powiat

sokólski

Współrzędne

Dł. geogr. 23° 38´ 42˝

Sz. geogr. 53° 15´ 43˝

Mapa

Zgłoś błąd

Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij