Jesteś w: Strona główna » Aktualności » TV: Las bliżej nas
Znajdz obiekt
Zaawansowane wyszukiwanie

Zobacz także:

» zobacz wszystkie
Aktualności
Oferta wakacyjna LOS w Puszczykowie

Wiosenny numer "Ech Leśnych"

Grzybobranie

Wirtualne wycieczki po Nadleśnictwie Strzałowo

Nowy numer "Ech Leśnych"

Bieliki online: Odlot

Leśnicy uratowali bielika

Świeradów: sieć wyjątkowych tras rowerowych otwarta

Powstaje plan dla Wilczego Szańca

Narodziny bielików – Orzeł i Reszka mają potomstwo!

Pierwsze gniazdo sokoła wędrownego na drzewie

Big Brother u bielików

Daniel z wysypiskiem na głowie

Gruźlica dziesiątkuje bieszczadzkie żubry

Bobry broją najbardziej

W Bieszczadach niedźwiedź zaatakował człowieka

Rekordowa populacja łosi w Polsce

Sezon na poroża jeszcze trwa

Nowa odsłona "Ech Leśnych"

Kolejne żubry w Bieszczadach

Rysie z Estonii przyjechały na Mazury

Lasy zmierzone z kosmosu

Naukowcy odtworzą tura?

Szwajcarskie żubry zamieszkały w Bieszczadach

Wilczy Szaniec wzbogaci się o ścieżkę edukacyjną

Wielkie liczenie łosi

Niedźwiedzie wreszcie zasnęły

Jak dokarmiać zwierzęta

Wadera zawdzięcza życie nidzickim leśnikom

Kto porzucił w lesie psa?

Nie wszystkie niedźwiedzie mocno śpią

Leśnicy uratowali żurawia

Amerykańskie baribale wolą domy od gawr

Bieszczadzka ciuchcia będzie jeździć zimą

Wycinanie lasów może ochładzać klimat
Mapa 242

TV: Las bliżej nas

Od 3 lipca do 4 września 2010 r. w każdą sobotę o godz. 8.15 w TVP1 można oglądać program „Las bliżej nas”, realizowany we współpracy z PGL Lasy Państwowe.

Każdy z 15-minutowych odcinków prowadzi Jerzy Petersburski junior, znany pianista, kompozytor i prezenter telewizyjny. W przystępnej, zabawnej i atrakcyjnej dla widzów formie przedstawia on najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w naszych lasach.

Cykl „Las bliżej nas” ma na celu promowanie leśnej turystyki i wszelkich form aktywnego wypoczynku w lesie. Dlatego nadawany jest w sezonie wakacyjnym, w sobotni poranek, gdy wiele rodzin podejmuje decyzję o tym, jak i gdzie spędzić weekend. Program zawiera też elementy edukacyjne, przybliża specyfikę pracy leśników i prezentuje ich dokonania w udostępnianiu lasów turystom.

Realizująca program ekipa wraz z prowadzącym odwiedzi 10 wybranych miejsc na leśnej mapie Polski.

Powstały już 3 odcinki. W trzecim – emitowanym 17 lipca – ekipa filmowców udała się do Trójmiasta i pomorskich lasów. Widzowie poznają specyficzne warunki, jakie tworzy bliskie sąsiedztwo dużej aglomeracji miejskiej i lasów. Dowiadują się, jakie wyzwania stawia to przed leśnikami (na przykład rozwijanie infrastruktury turystycznej, problem walki ze śmieciami w lesie), ale też o tym, dlaczego psa na spacer do lasu trzeba prowadzić na smyczy, jak fascynujące może być podglądanie i fotografowanie przyrody. Prowadzący program odwiedza także Nadleśnictwo Wejherowo, gdzie m.in. poznaje leśników pasjonatów jazdy konnej, współtworzących historyczne inscenizacje, spotyka się z pensjonariuszami wyjątkowego ośrodka rehabilitacji ptaków drapieżnych w Sobieńczycach.


Drugi odcinek kręcono 8 i 9 czerwca w Białowieży. Stąd ekipa wyrusza do Puszczy Białowieskiej. Widzowie poznali m.in. bogatą historię tego regionu, dowiadują się o tym, co czyni puszczę wyjątkową w skali światowej, o sposobach jakimi leśnicy ją chronią, o unikatowych zjawiskach przyrodniczych, które można zobaczyć jedynie w Puszczy Białowieskiej. Ekipa telewizyjna zabiera nas w podróż leśną kolejką, odwiedza Miejsce Mocy, przedstawia prawdziwych pasjonatów, którzy Puszczy Białowieskiej poświęcili swoje życie i pracę.

W pierwszym odcinku – emitowanym 3 lipca – udaje się do Kozienic, skąd wyrusza do Puszczy Kozienickiej. Widzowie poznają m.in. barwną historię puszczy, związane z nią ciekawostki i anegdoty, uroki rezerwatu „Królewskie Źródła”, miejsca, które warto w puszczy odwiedzić, bogatą faunę i florę. Dowiedzą się o czekających na miejscu, przygotowanych przez leśników atrakcjach (ścieżki rowerowe, edukacyjne, ścieżki dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, ośrodki dydaktyczne).


Podziel się na:FacebookTwitterWykop
Copyright © 2008-2021 Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Projekt: Ideacto
Powered by WEB interface, Wykonanie: internet ART
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij